Používáme cookies, abychom mohli obsah stránky přizpůsobit Vašim potřebám.
Ohňostroje - zábavná pyrotechnika

Renesanční nebo Barokní ohňostroje

Renesanční nebo Barokní ohňostroje Renesanční nebo Barokní ohňostroje Ohňostrojné umění začalo nabývat na významu v Evropě v době renesance, kdy se začaly odpalovat ohňostroje u příležitosti církevních svátků. Zpočátku byla odpalována pouze jednoduchá pyrotechnická tělesa, jako fontány, ohněpády, dělové rány. Pyrotechnická tělesa bývala v době renesance velice často zakomponována jako součást dekorací ve tvaru váz a košů společně s květinovou výzdobou, a tyto objekty bývaly zavěšeny v prostoru nad hlavami diváků. Postupem času se ohňostrůjství zdokonalovalo, začaly se při ohňostrojích používat i pumy, pozemní miny, rakety, tourbilliony, římské svíce a rotující efekty v mnoha provedeních, konstrukce pyrotechnických těles byla stále dokonalejší.
Renesanční nebo Barokní ohňostroje Největšího rozkvětu však dosáhlo ohňostrůjství v době baroka. Pro odpalování ohňostrojů byly stavěny trojrozměrné stavby znázorňující ohnivé chrámy, hrady, zámky, ale bývaly například i v podobě kašny. Na návrzích těchto ohňostrojných staveb se podíleli nejen ohňostrůjci, ale i řada významných architektů a stavitelů, k dekoracím bývali přizváni i významní malíři a sochaři. Součástí těchto staveb bývaly i ohňostrojné figuríny v podobě draků, čertů, andělů či postav z mytologie a bývaly tak do ohňostroje (pro větší efekt) zakomponovány.Tyto figuríny bývaly zhotoveny ze slámy, sádry a lepenky a bývaly naplněné pyrotechnickými tělesy, která byla postupně odpalována. Princip byl stejný jako u dnešních kompaktních ohňostrojů, které zná snad každý, neboť před koncem roku se objevují v obchodech mnoha podobách.
Kouzlo renesančních a barokních ohňostrojů dnes přetrvává pouze na starých malbách, rytinách a v historických písemnostech, kterých se naštěstí zachovalo mnoho. Námi realizované renesanční a barokní ohňostroje Vám určitě přiblíží atmosféru a velkolepou nádheru bývalých dob, protože používáme repliky historických dekorací a figurín zhotovených podle dobových materiálů.Renesanční nebo Barokní ohňostroje Renesanční nebo Barokní ohňostroje Renesanční nebo Barokní ohňostroje Renesanční nebo Barokní ohňostroje Renesanční nebo Barokní ohňostroje Renesanční nebo Barokní ohňostroje Renesanční nebo Barokní ohňostroje